Foreningen

Ørum - Mollerup Jagtforening udsprang i 1942 af det daværende Hammershøj jagtforening, hvor man valgte at dele de to jagtforeninger grundet den store geografiske afstand (12 km).

Siden har Ørum - Mollerup jagtforening fungeret som en selvstændig forening under Danmarks Jægerforbund.

Bestyrelsen:


Formand: Asbjørn jensen 26 28 85 43 , e-mail - aj@flexmatic.dk

Næstformand:
Kim Pedersen, telefon 40 85 43 99 e-mail - kim@aktotal.dk

Kasserer: Michael Olsen, telefon 40 20 00 05, e-mail - michael_olsen_@hotmail.com

Medlem:
Claus Andersen, telefon 61 55 33 05, e.mail - clausa@viborgih.dk

Medlem: Carsten Jensen, telefon 20 14 71 93, e-mail - carsten.jensen@normark.dk

Medlem: Carsten B. Larsen, telefon 22 26 41 12, e.mail - cbl@pc.dk

Medlem: Johnny Kristensen, telefon 40 64 68 14, e.mail - jktjele@gmail.com

Suppleant 1:
Heidi Dissing, telefon 21 24 54 27, e-mail - heidi.dissing@hotmail.dk

Suppleant 2:
Anders Bundgaard, telefon 22 62 40 01, e-mail - abundgaard31@gmail.com


Sms Service

SMS service
Hvis du ikke allerede er tilmeldt SMS service så gør det allerede nu. Servicen er gratis og du vil løbende modtage en sms om nyt i foreningen.
Du kan tilmelde dig ved at sende ”tilmeld sms og navn” til Claus Andersen 6155 3305 eller scanne med din smartphone.